Top

Pingwin stał się częścią podstawowego algorytmu Google

SeoFly / Newsy  / Pingwin stał się częścią podstawowego algorytmu Google

Pingwin stał się częścią podstawowego algorytmu Google

W oficjalnym komunikacie przekazanym przez Google podano, że aktualizacja algorytmu Google nazywana potocznie ,,Pingwinem” stała się integralną częścią systemu wyszukiwarki, wpływając na podawane wyniki w czasie rzeczywistym. Można stwierdzić, że jest to efektowne zwieńczenie procesu zapoczątkowanego w 2012 roku, kiedy doszło do pierwszych dużych tąpnięć w rankingach stron.

W informacji opublikowanej przez Google napisano, co następuje:

Po okresie rozwijania oraz testowania wprowadzamy aktualizację algorytmu o nazwie Pingwin we wszystkich językach. Oto najważniejsze zauważalne zmiany, napływające do nas od webmasterów:

  • Pingwin jest teraz aktualny. Dotychczasowa lista stron, na które wpłynął Pingwin jest okresowo odświeżana. Jeśli webmaster znacznie poprawi stronę internetową, jego obecność w Internecie znacznie szybciej zostanie rozważona i będzie szybciej odświeżana przez nasz algorytm. Z tą zmianą dane Pingwina są odświeżane w realnym czasie i są znacznie szybciej zauważalne. Oznacza to również że nie będziemy komentować następnego odświeżania.

  • Pingwin jest teraz bardziej drobiazgowy. Obniża on wartość spamu zamiast wpływać na całą witrynę w rankingu.

Jednocześnie, pracownicy Google przypomnieli, że istnieje ponad 200 unikalnych czynników, determinujących kolejność stron www w wynikach podawanych przez ich wyszukiwarkę. Generalnie, kierunek prac obrany przez internetowego potentata wciąż zmierza ku podnoszeniu komfortu użytkowników. Przede wszystkim, chodzi tu o wykorzystanie aktualnych technologii, np. dopasowanych do urządzeń mobilnych czy spełniających rozmaite standardy techniczne, a także dostarczenie wartościowego contentu, stanowiącego realną pomoc dla osób, do których kierujemy swoje treści w sieci.

Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html


Jestem współzałożycielem agencji i koordynuję prace całego zespołu. Poza SEO, posiadam wieloletnie doświadczenie w copywritingu oraz public relations. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł. Z chęcią odpowiem na każde pytanie dotyczące naszej pracy oraz projektów. Zapraszam do kontaktu! kom. 510796217 mail. korneliusz@seofly.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.