Top

Display KeyWord Select – 35% więcej szans na konwersję

SeoFly / Google Ads  / Display KeyWord Select – 35% więcej szans na konwersję

Display KeyWord Select – 35% więcej szans na konwersję

Google nieustannie ulepsza swoje usługi reklamowe dążąc do dostarczenia marketerom jak najbardziej efektywnych narzędzi do prowadzenia działań promocyjnych w internecie. Jedną z ciekawszych innowacji w tym względzie jest Display KeyWord Select.

DSK to udoskonalony algorytm Google AdWords mogący być wykorzystywany w sieci reklamowej (i tylko tam). Jego cechą charakterystyczną jest to, iż wyświetla reklamy tylko wtedy, gdy przewiduje, że może się to zakończyć kliknięcie w nią i konwersją (np. dokonanie zakupu, rejestracją, wysłaniem zapytania ofertowego, itp.).

Według danych udostępnianych przez Google’a zastosowanie DSK-a powoduje, że szansa na konwersje w naszej kampanii wzrasta o 35%.

Jak uruchomić DSK-a?

W tej chwili Display KeyWord Select nie jest dostępny na wszystkich kontach. By go uzyskać, należy zgłosić się do suportu Google’a i poprosić o włączenie go. Gdy tak się stanie, sprawa jest już prosta.

Najpierw należy stworzyć kampanię typu „Tylko sieć reklamowa”. Następnie zaznaczyć, że w danej grupie reklamowej chcemy użyć DSK-a. Kolejny krok to wybór słów kluczowych odpowiednich dla naszej kampanii. I to w zasadzie tyle, może poza tym, że gdy już uzbieramy odpowiednią ilość konwersji, warto jeszcze uruchomić optymalizator konwersji CPA.

Na co warto zwrócić uwagę ustawiając kampanię z DSK-a?

Google daje kilka podpowiedzi pod tym względem.

  • warto wybrać najlepiej konwertujące dotychczas słowa kluczowe (oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy mieliśmy wcześniej uruchomioną kampanię w sieci reklamowej z kierowaniem na słowa kluczowe)
  • warto korzystać z reklam tekstowych i graficznych
  • warto używać stawki CPA
  • warto używać optymalizatora konwersji

Są też rzeczy, których powinniśmy unikać.

  • nie warto używać słów wieloznacznych
  • nie warto używać zbyt wielu słów wykluczających (nie więcej niż 50 na grupę)
  • nie warto używać dopasowani słów kluczowych
  • nie należy używać zbyt wąskiego kierowania geograficznego oraz bardzo niskich stawek

Paweł Bąk

Specjalista SEM


Jestem współzałożycielem agencji i koordynuję prace całego zespołu. Poza SEO, posiadam wieloletnie doświadczenie w copywritingu oraz public relations. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł. Z chęcią odpowiem na każde pytanie dotyczące naszej pracy oraz projektów. Zapraszam do kontaktu! kom. 510796217 mail. korneliusz@seofly.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.