Top

Podsumowanie aktualizacji algorytmu Google w 2023 roku

SeoFly / SEO  / Podsumowanie aktualizacji algorytmu Google w 2023 roku
podsumowanie aktualizacji algorytmu google 2023

Podsumowanie aktualizacji algorytmu Google w 2023 roku

2023 rok był dla świata SEO pełen wyzwań i nowości, a zmiany wprowadzone przez Google znacząco wpłynęły na strategie pozycjonowania stron i sklepów internetowych. Obfitował on w wiele zmian mających duży wpływ nie tylko na widoczność stron internetowych, ale przede wszystkim w podejściu do ich oceny. Ponadto w ubiegłym roku, oprócz standardowych aktualizacji pojawiły się nowe regulacje dotyczącymi plików cookies oraz zasad informowania o cenach w e-commerce związane z dyrektywą Omnibus. Ponadto nastała era Google Analytics 4, co wymagało od wielu z nas przestawienia się na nowy system analityczny i zmianę sposobu pracy na danych.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym zmianom algorytmu jakie wprowadziło Google. Dowiesz się, co dokładnie się zmieniło i jakie kroki powinieneś podjąć, aby Twoja strona lub sklep internetowy nadal skutecznie konkurowały w wynikach wyszukiwania Google. Przygotuj się na solidną dawkę wiedzy, która pomoże Ci dostosować się do nowych realiów SEO w 2023 roku. Zapraszam do lektury!

google updates 2023

Przegląd aktualizacji algorytmu w narzędziu algoroo.com

Przegląd i omówienie aktualizacji algorytmu Google w 2023 roku

Aktualizacja recenzji (Reviews Update) – Listopad 2023:

Ta aktualizacja miała na celu poprawę jakości i wiarygodności recenzji w wynikach wyszukiwania. Google skupiło się na lepszym rozpoznawaniu autentycznych i szczegółowych recenzji, co jest istotne dla użytkowników szukających rzetelnych opinii o produktach i usługach.

Aktualizacja rdzenia (Core Update) – Listopad 2023:

Wprowadziła ona zmiany w głównym systemie rankingowym Google. Choć Google nie udzieliło konkretnych wytycznych, eksperci SEO zauważyli, że aktualizacja ta mogła wpłynąć na różnorodność wyników w wyszukiwarce, promując strony oferujące unikalne i wartościowe treści.

Aktualizacja rdzenia (Core Update) – Październik 2023:

Podobnie jak inne aktualizacje rdzenia, ta również miała na celu poprawę ogólnej jakości wyników wyszukiwania. Strony, które doświadczyły spadków w rankingu, były zachęcane do skupienia się na tworzeniu bardziej wartościowych i użytkowych treści dla czytelników.

Aktualizacja spamowa (Spam Update) – Październik 2023:

Była skierowana przeciwko stroną stosującym techniki spamowe, takie jak ukrywanie treści, automatycznie generowane treści czy scraping. Google kontynuowało swoje wysiłki w celu zapewnienia, że wyniki wyszukiwania są wolne od manipulacyjnych i niskiej jakości treści.

Aktualizacja systemu pomocnych treści (Helpful Content System Update) – Wrzesień 2023:

Skupiając się na „pomocnych treściach”, ta aktualizacja miała na celu promowanie stron, które tworzą treści z myślą o użytkownikach, a nie tylko o wyszukiwarkach. Strony oferujące wartościowe, szczegółowe i angażujące treści były nagradzane wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Aktualizacja rdzenia (Core Update) – Sierpień 2023:

Jej celem podobnie jak wcześniejszych aktualizacji rdzenia była poprawa ogólnej jakości wyników wyszukiwania. Zmiany te miały na celu lepsze zrozumienie i ocenę treści strony, co wpływa na sposób, w jaki strony są klasyfikowane w wynikach wyszukiwania. Strony, które skupiają się na dostarczaniu wartościowych i unikalnych informacji, mogły zauważyć poprawę swojej pozycji.

System autorytetu tematycznego (Topic Authority System) – Maj 2023:

Wprowadzenie tego systemu miało na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania w kontekście ekspertyzy i wiarygodności na określone tematy. Google zaczął bardziej skupiać się na identyfikacji i promowaniu treści tworzonych przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie, co miało na celu zwiększenie jakości informacji dostępnych dla użytkowników.

Aktualizacja recenzji (Reviews Update) – Kwiecień 2023:

Rozszerzyła zakres systemu recenzji produktów Google na wszystkie typy recenzji, w tym usługi, firmy i miejsca docelowe. Zmiana ta miała na celu zachęcenie twórców treści do tworzenia bardziej szczegółowych i użytecznych recenzji, co przekłada się na lepsze doświadczenia użytkowników szukających wiarygodnych opinii.

Aktualizacja rdzenia (Core Update) – Marzec 2023:

Podobnie jak inne aktualizacje rdzenia, ta skupiała się na poprawie ogólnej jakości wyników wyszukiwania. Google zachęcało twórców treści do skupienia się na tworzeniu wartościowych, użytecznych i dobrze zorganizowanych treści, które odpowiadają na potrzeby i zapytania użytkowników.

Aktualizacja recenzji produktów (Product Reviews Update) – Luty 2023:

Zwiększenie wpływ systemu recenzji produktów na więcej języków, co pokazuje globalne podejście Google do jakości recenzji. Strony oferujące szczegółowe, dobrze zbadane i unikalne recenzje produktów były nagradzane wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

aktualizacje algorytmu 2023

Aktualizacje algorytmu w narzędziu accuranker.com

Wnioski

Aktualizacje algorytmu Google w 2023 roku skupiały się na poprawie jakości wyników wyszukiwania poprzez promowanie treści autentycznych, wartościowych i przydatnych dla użytkowników. Te zmiany podkreślają znaczenie tworzenia treści z myślą o użytkowniku, a nie tylko o algorytmach wyszukiwarek. Strony, które dostosują się do tych wytycznych, mogą oczekiwać lepszej widoczności i wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Podsumowując, kluczowe aspekty tych aktualizacji to:

  • Skupienie na Jakości i Autentyczności Treści: Google kontynuuje swoje wysiłki w celu promowania treści, które są nie tylko SEO-friendly, ale przede wszystkim przydatne i wartościowe dla użytkowników.
  • Walka ze Spamem i Niskiej Jakości Treściami: Aktualizacje te miały na celu penalizowanie stron stosujących techniki manipulacyjne i spamowe, co przyczynia się do czystszych i bardziej wiarygodnych wyników wyszukiwania.
  • Promowanie Ekspertyzy i Wiarygodności: Szczególnie aktualizacja systemu autorytetu tematycznego podkreśla znaczenie tworzenia treści przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie.
  • Rozszerzenie i Udoskonalenie Systemu Recenzji: Zmiany w systemie recenzji Google mają na celu zapewnienie, że recenzje są bardziej szczegółowe, obiektywne i pomocne dla użytkowników.

Dla właścicieli stron internetowych i specjalistów SEO, te aktualizacje stanowią przypomnienie o konieczności ciągłego dostosowywania strategii treści do zmieniających się wytycznych Google, aby zapewnić najlepszą możliwą widoczność w wynikach wyszukiwania.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj