Top

Miesięczne raportowanie wyników z Google Data Studio

SeoFly / Google Ads  / Miesięczne raportowanie wyników z Google Data Studio
google data studio

Miesięczne raportowanie wyników z Google Data Studio

W pracy agencji dość istotną kwestią jest raportowanie wyników klientom. Nie jest to prosta sprawa i pewnie wiele osób początkowo ma z tym problemy. Kopiowanie plików do formatu csv, przeklejanie ich, wycinanie wykresów, ustawianie w kolumnach cyferek ręcznie – to wszystko jest bardzo czasochłonne i mozolne. Jak przygotować czytelny i kompletny raport w przystępny sposób?

W dzisiejszym artykule opiszemy krótko jak można poradzić sobie z tym problemem i zwiększyć efektywność raportowania.

Google wprowadza wiele pomocniczych narzędzi, które ułatwiają pracę i skracają czas jej wykonania.  Narzędzie, które może się przydać w codziennej pracy jest dostępne dla każdego użytkownika. Chodzi o GOOGLE DATA STUDIO, dzięki któremu raportowanie z Analytics czy AdWords staje się znacznie prostsze.

Proces łączenia danych wymaga niejednokrotnie dostępu do wielu narzędzi i, co za tym idzie, ich znajomości. Wykorzystując wspomniany wyżej program można mieć dostęp do kluczowych usług Google w jednym miejscu, w panelu Google Data Studio.

Raportowanie AdWords w praktyce

Początkowo należy przejrzeć samouczka gdzie są opisane funkcje programu, jest to bardzo pomocne. W narzędziu jest dostępny również samouczek wideo. Następnie gdy już jesteście gotowi na kolejny krok czyli  tworzenie raportu np. z kampanii Google AdWords należy połączyć konto Google Data Studio z Google AdWords (MCK).

Kiedy połączymy moje centrum klienta (MCK) można raportować wyniki z każdego projektu.

raportowanie adwords

Narzędzie jest proste w obsłudze, można tworzyć własne szablony raportowania, bądź skorzystać z szablonów, które przygotowano w aplikacji.

Przykłady 1

google adwords raport

 

Przykład 2

adwords raport

Przykładowe szablony są proste w edycji, więc przy tej opcji nie tracimy czasu na tworzenie własnego raportu.

W narzędziu  można raportować nie tylko dane z konta Google AdWords, ale między innymi z narzędzi Search Console, YouTube Analytics i Google Analytics. Tak przygotowanie raporty są bardzo przejrzyste, a dane w atrakcyjny wizualnie sposób ilustrują sytuację projektu.

AdWords raport w kilka minut, ale z haczykiem przy eksporcie

Narzędzie ma wiele zalet i jest bardzo pomocne, ale nie obyło się bez wad.

Główną wadą jest brak możliwości exportu w formacie PDF. Powstały wtyczki, które takie rzeczy umożliwiają, ale dalej jest to niedopracowane do perfekcji.

Podsumowując, Google Data Studio niewątpliwie jest warte przetestowania oraz systematycznego używania, liczymy jednak na dalsze aktualizacje tego narzędzia ze strony Google. Jeśli interesuje Cię rzetelne wsparcie przy prowadzeniu kampanii AdWords <- zapraszamy do kontaktu!

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Jestem współzałożycielem agencji i koordynuję prace całego zespołu. Poza SEO, posiadam wieloletnie doświadczenie w copywritingu oraz public relations. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł. Z chęcią odpowiem na każde pytanie dotyczące naszej pracy oraz projektów. Zapraszam do kontaktu! kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj