Top

Google Ads – aktualizacja zasad dotyczących nieprzestrzegania zasad sieci reklamowej.

SeoFly / Google Ads  / Google Ads – aktualizacja zasad dotyczących nieprzestrzegania zasad sieci reklamowej.
google_ads

Google Ads – aktualizacja zasad dotyczących nieprzestrzegania zasad sieci reklamowej.

Z początkiem maja 2023 r. zasady Google ads odnośnie złośliwego lub niechcianego oprogramowania zostaną podzielone na 3 oddzielne zestawy zasad. Już 9 maja wejdą w życie, a Google zacznie je egzekwować w pełni na przestrzeni czterech tygodni od tej daty. Do tego czasu nadal będą obowiązywać obecne zasady dotyczące złośliwego oprogramowania.

Co się zmieni?

Złośliwe oprogramowanie: zostanie zawężony zakres zasad i nastąpi zaktualizowanie świadomej dystrybucji złośliwego oprogramowania, które wyrządza szkody na komputerze, urządzeniach mobilnych lub sieciach, a także prowadzi do uzyskania do nich nieuprawnionego dostępu. Zasady odnosić się będą do reklam i oprogramowania, które znajduje się w witrynie lub aplikacji lub do którego prowadzą umieszczone w nich linki, niezależnie od tego, czy to oprogramowanie jest promowane w sieci reklamowej Google.
Takie naruszenie dotyczące złośliwego oprogramowania Google będzie traktowało jako poważne naruszenie.

Zaatakowane witryny: strony lub miejsca docelowe, które mają zmieniony kod bez wiedzy właściciela lub operatora w sposób, który ma przynosić korzyść innej osobie, najczęściej ze szkodą dla użytkowników wchodzących w interakcję z daną witryną. Reklamy, które prowadzą do miejsca docelowego (witryny) zaatakowanej przez hakera lub zhakowanej naruszają zasady Google.
Złamanie tej zasady nie spowoduje natychmiastowego zawieszenia konta bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Takie ostrzeżenia będą wysyłane do właścicieli kont lub osób zajmujących się prowadzeniem konta Google Ads na adres email co najmniej 7 dni przed zawieszeniem konta.

Niechciane oprogramowanie: reklamy oraz miejsca docelowe, do których prowadzi reklama, które naruszają zasady dotyczące niechcianego oprogramowania są zabronione przez Google. Jednak naruszenie zasad nie spowoduje natychmiastowego zawieszenia konta bez wcześniejszego ostrzeżenia właściciela konta, a ostrzeżenia będą wysyłane co najmniej 7 dni przed zawieszeniem konta.

Nowe zasady znajdziesz tutaj

 

 

 

 


Udostępnij

Certyfikowany specjalista Google Ads z ponad 9-letnim doświadczeniem. Zajmuje się budowaniem strategii, prowadzeniem i optymalizacją kampanii reklamowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.