Top

Czym jest cloaking i dlaczego jest szkodliwy?

SeoFly / Baza Wiedzy  / Czym jest cloaking i dlaczego jest szkodliwy?

Czym jest cloaking i dlaczego jest szkodliwy?

Głównym zadaniem każdej strony internetowej jest przedstawienie informacji w przyjaznej formie i zachęcenie użytkownika do podjęcia interakcji. Tutaj główną rolę odgrywają treści, które powinny być lekkie i łatwe w odbiorze. W połączeniu z umiejętną optymalizacją są gotowym przepisem na pozyskanie nowych użytkowników. Niestety nie każdy ma cierpliwość i chęci, żeby działać w ten sposób, przez co pojawiają się pomysły, żeby iść na skróty określane jako cloaking.

Czym jest cloaking SEO?

Optymalizacja treści jest podstawowym działaniem SEO, które daje pozytywne efekty. Odpowiednie rozbudowanie treści i zawarcie niej słów kluczowych jest niezbędne w budowaniu widoczności strony internetowej, co znajduje przełożenie w pozyskiwanych ruchu organicznym. Mimo że może się wydawać mozolnym i trudnym procesem, to warto na nią poświęcić czas.

Cloaking polega na przedstawieniu innej treści strony robotom niż użytkownikom. Jest on realizowany na różne sposoby jednak najczęściej spotykanym jest dodanie na stronie treści w tym samym kolorze co tło sekcji. W wyniku czego takie treści nie są widoczne dla użytkownika, a jedynie dla robotów Google i innych crawlerów. Jest to zazwyczaj ciąg słów kluczowych, które są na siłę upchane w jednej sekcji.

co to jest cloacking

Przykład występującego cloakingu

Spadek pozycji w Google i Ban

Black Hat SEO jest zbiorem zabronionych technik pozycjonowania. Wśród nich znajduje się cloaking, który jest próbą oszukania wyszukiwarek i pozyskiwanie użytkowników na strony niskiej jakości lub o zupełnie innej tematyce. Cloaking SEO jest nieakceptowalny przez wyszukiwarki i skutkuje karą. Zawsze jest to spadek pozycji w Google lub usunięcie całej strony internetowej z indeksu, które jest następstwem otrzymania bana od Google. Dzieje się tak, ponieważ cloaking jest zabronionym działaniem, które jest szkodliwe i negatywnie przekłada się na jakość wyników wyszukiwania. Dlatego Google sprawnie wykrywa tego typu nie prawidłowości i automatycznie wymierzaj karę stronom, które wolą iść na skróty, zamiast postawić na jakościowy content przygotowywany pod kątem użytkowników, a nie wyszukiwarek.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj