Top

WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy

SeoFly / Newsy  / WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy
atkualizacja woocommerce

WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy

Luka w zabezpieczeniach wykryta 13 lipca

Właścicielom sklepów internetowych działających na Woocommerce mamy do przekazania ważną wiadomość. Otóż w dniu 13 lipca podczas programu HackerOne zostały wykryte krytyczne podatności we wtyczkach WooCommerce i WooCommerce Blocks. Jej skutki mogą mieć poważne konsekwencje, dlatego trzeba jak najszybciej przeprowadzić aktualizację tych wtyczek.

Poważne zagrożenie dla sklepów, którego dotychczas nie było

W ostatnim czasie w WooCommerce miało miejsce kilka podatności, lecz nie stanowiły one takiego zagrożenia, jak ma to miejsce obecnie. Z otrzymanych informacji zawartych w wiadomości mailowej od zespołu WoCommerce wynika, że niezbędne jest wykonanie szybkiej aktualizacji. Jest to istotna kwestia, ponieważ luka w zabezpieczeniach skutkuje ujawnieniem danych użytkowników takich jak identyfikatory i hasła.

Szybka reakcja Zespołu WooCommerce

Zespół Woocommerce po otrzymaniu informacji o wykrytej podatności podjął działania mające na celu jej diagnozę i naprawienie. W wyniku czego została przygotowana łatka pozwalająca zabezpieczyć lukę w zabezpieczenia, lecz dochodzenie dotyczące występującej podatności nadal trwa.

Mam sklep na WooCommerce więc jakie działania mam podjąć?

Za 2-3 dni będzie wymuszana aktualizacja wtyczek, lecz skala zagrożenia nie pozwala czekać. Dlatego główną rekomendacją dla właścicieli sklepów działających na WooCommerce jest przeprowadzenie aktualizacji wtyczek WooCommerce i WooCommerce Blocks.

Jeśli posiadasz sklep na WooCommerce i masz problemy z jego działaniem, to możesz skorzystać z naszej pomocy.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.