Top

WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy

SeoFly / Newsy  / WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy
atkualizacja woocommerce

WooCommerce poważnie zagrożony, koniecznie zaktualizuj swój sklep internetowy

Luka w zabezpieczeniach wykryta 13 lipca

Właścicielom sklepów internetowych działających na Woocommerce mamy do przekazania ważną wiadomość. Otóż w dniu 13 lipca podczas programu HackerOne zostały wykryte krytyczne podatności we wtyczkach WooCommerce i WooCommerce Blocks. Jej skutki mogą mieć poważne konsekwencje, dlatego trzeba jak najszybciej przeprowadzić aktualizację tych wtyczek.

Poważne zagrożenie dla sklepów, którego dotychczas nie było

W ostatnim czasie w WooCommerce miało miejsce kilka podatności, lecz nie stanowiły one takiego zagrożenia, jak ma to miejsce obecnie. Z otrzymanych informacji zawartych w wiadomości mailowej od zespołu WoCommerce wynika, że niezbędne jest wykonanie szybkiej aktualizacji. Jest to istotna kwestia, ponieważ luka w zabezpieczeniach skutkuje ujawnieniem danych użytkowników takich jak identyfikatory i hasła.

Szybka reakcja Zespołu WooCommerce

Zespół Woocommerce po otrzymaniu informacji o wykrytej podatności podjął działania mające na celu jej diagnozę i naprawienie. W wyniku czego została przygotowana łatka pozwalająca zabezpieczyć lukę w zabezpieczenia, lecz dochodzenie dotyczące występującej podatności nadal trwa.

Mam sklep na WooCommerce więc jakie działania mam podjąć?

Za 2-3 dni będzie wymuszana aktualizacja wtyczek, lecz skala zagrożenia nie pozwala czekać. Dlatego główną rekomendacją dla właścicieli sklepów działających na WooCommerce jest przeprowadzenie aktualizacji wtyczek WooCommerce i WooCommerce Blocks.

Jeśli posiadasz sklep na WooCommerce i masz problemy z jego działaniem, to możesz skorzystać z naszej pomocy.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj