Top

Szybki i prosty sposób na sprawdzenie historii domeny

SeoFly / Porady  / Szybki i prosty sposób na sprawdzenie historii domeny
sprawdzenie historii domeny

Szybki i prosty sposób na sprawdzenie historii domeny

Dzisiejszy wpis kierujemy do osób, które planują uruchomić stronę dla swojego biznesu i bloga. Dlatego mamy przyjemność przedstawić Wam ciekawe i praktyczne narzędzie dzięki, któremu można sprawdzić historię domeny.

Historia domeny ma znaczenie

Wiele osób planując zakup domeny dla swojego biznesu lub bloga często kieruje się wyłącznie nazwą domeny. Owszem takie działania ma ogromne znaczenie wizerunkowe, lecz warto również zwrócić uwagę na kilka innych aspektów, które mogą mieć ogromny wpływ na widoczność naszej strony i uzyskiwane wyniki. Jednym z najistotniejszych jest historia domeny oraz to, co się na niej dotychczas znajdowało. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, czy nie działa tam strona, która była zainfekowana, duplikatem lub spamem. Żeby to zrobić należy skorzystać z narzędzia Wayback Machine – Internet Archive.

Jak sprawdzić historię domeny krok po kroku?

Wchodząc na stronę główną Wayback Machine naszym oczom ukarze się strona z polem do wpisania adresu URL, w którym należy podać domenę do sprawdzenia. Na potrzeby tego artykułu posłużyliśmy się domeną wp.pl:

jak sprawdzić historię domeny

Następnie po wczytaniu strony wyświetli się nam kalendarz, który pokazuje wykonanie kopie strony przez to narzędzie. Niesie to za sobą szereg ciekawych informacji, na podstawie których możemy ocenić, ile czasu nie działała strona lub co jaki czas zostały dodawane do niej nowe elementy i co najważniejsze, kiedy została wgrana nowa wersja strony:

historia domeny

Patrząc po kolei widzimy licznik lat, na którym widać zmiany od momentu jak domena została pierwszy raz zarejestrowana, następnie poniżej mamy możliwość podglądu strony w danym dniu jej działania.

Jak widać sprawdzenie historii domeny w Wayback Machine nie jest trudne. Jednak należy pamiętać, że jest to dopiero początek analizy domeny przed zakupem. W pozostałych krokach niezbędne jest sprawdzenie innych czynników związanych z działaniami off site m.in. w postaci linków przychodzących.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj