Top

Samodzielna aktualizacja witryny — jakie niesie konsekwencje?

SeoFly / Baza Wiedzy  / Samodzielna aktualizacja witryny — jakie niesie konsekwencje?

Samodzielna aktualizacja witryny — jakie niesie konsekwencje?

Wraz z rozwojem technologii, należy pamiętać, że strona internetowa wymaga regularnych aktualizacji. Właściciele stron internetowych często zastanawiają się, czy warto zrobić aktualizacje samodzielnie, czy też skorzystać z pomocy specjalisty. W niniejszym artykule przedstawimy argumenty za tym, dlaczego nie warto samodzielnie aktualizować strony internetowej.

Brak aktualizacji witryny

Nieaktualne wtyczki i oprogramowanie strony internetowej mogą prowadzić do znacznego wzrostu ryzyka ataków hakerskich. Atak hakerski na stronę internetową może prowadzić do kradzieży poufnych danych, zniszczenia strony lub zaatakowania użytkowników strony. Aktualizacja stron www jest jednym z podstawowych sposobów, aby zabezpieczyć ją przed atakami hakerskimi, ponieważ wiele z nich zawiera łatki bezpieczeństwa, które usuwają lukę, przez którą hakerzy mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do strony. Dlatego, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swojej strony, nie zapominaj o regularnej aktualizacji wtyczek.

 

Aktualizacje automatyczne strony internetowej

Chociaż samoaktualizujące się strony internetowe oferują wygodę i łatwość użytkowania, należy wziąć pod uwagę pewne konsekwencje. Primo – tego typu witryny wymagają starannego zarządzania i regularnego monitorowania, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Secundo – poleganie wyłącznie na automatyzacji może prowadzić do błędów lub nieścisłości w Twoich treściach.

Należy również pamiętać, że automatyczne aktualizacje mogą nie zawsze być zgodne z przekazem Twojej marki lub może prowadzić do zmian wizualnych i technicznych, które w konsekwencji mogą źle wpływać na pozycjonowanie witryny i odbiór przez użytkowników.

 

aktualizacja_wtyczek
WARTO WIEDIZEĆ:

Nawet drobne zmiany na stronie internetowej mogą wpłynąć na jej działanie. Zdarza się, że nieprawidłowo wprowadzone zmiany mogą spowodować, że strona przestanie działać lub będzie działać w sposób nieprawidłowy. Wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, co może prowadzić do dodatkowych kosztów i opóźnień.

Pamiętajmy także, iż jeżeli wykonujemy aktualizację samodzielnie, bądź wykonuje ją specjalista na nasze zlecenie, pierwszym krokiem jest utworzenie kopii zapasowej (kopii bezpieczeństwa). Aktualizacja może być niekompatybilna z modyfikacjami, które mamy wdrożone na stronie, co potrafi rozsypać całą witrynę (wbrew pozorom staje się to nader często). Jeżeli mamy ręcznie wykonaną kopię, jesteśmy w stanie przywrócić stronę do działania. Jeżeli owej kopii nie posiadamy, bądź aktualizacja została wykonana automatycznie (bez uprzedniego stworzenia kopii zapasowej), wówczas może to zdestabilizować działanie naszej witryny.

Czas

Kolejnym argumentem jest czasochłonność samodzielnej aktualizacji strony internetowej. W przypadku, gdy nie jest się specjalistą w dziedzinie tworzenia stron internetowych, nawet drobne zmiany mogą zająć sporo czasu, zwłaszcza gdy strona zbudowana jest w sposób złożony lub na nieintuicyjnym CMS. Niekiedy potrzeba wiele godzin, aby wprowadzić zmiany, które specjalista wykonałby w kilka minut. Tracisz wówczas czas, który można byłoby przeznaczyć na rozwijanie swojego biznesu lub zajmowanie się innymi istotnymi sprawami.

Brak wiedzy technicznej

Brak wiedzy technicznej to kolejny argument przeciw samodzielnemu wykonywaniu aktualizacji. Strony internetowe są tworzone przy użyciu różnych technologii. Niektóre wymagają wysoce specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, aby dokonać odpowiednich optymalizacji. Samodzielna aktualizacja strony internetowej może być trudna lub wręcz niemożliwa dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy technicznej i finalnie może doprowadzić do uszkodzenia kodu strony. W takiej sytuacji, naprawy naszej witryny internetowej, konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, co z kolei prowadzi do dodatkowych kosztów.

Podsumowanie – czy warto samodzielnie aktualizować stronę internetową?

Nie! Dlaczego?

Aktualizowanie strony internetowej jest niezbędnym aspektem prowadzenia i utrzymywania obecności w Internecie. Jednak proces aktualizacji może być czasochłonny i żmudny. W tym miejscu pojawiają się samoaktualizujące się strony internetowe. Dzięki możliwości automatycznych aktualizacji czas ten może ulec znacznemu skróceniu, jednak niesie za sobą ryzyko ataków hakerskich, problemów technicznych, a nawet błędów 404. Dlatego przy decyzji o wszelkich aktualizacjach w witrynie należy skontaktować się ze specjalistą, posiadającym niezbędną i aktualną wiedzę techniczną. Dzięki temu znajdziesz czas na rozwijanie swojego biznesu oraz gwarancję, że Twoja strona będzie działać prawidłowo i osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

 


Udostępnij

Śledzę newsy z branży i dbam o regularne poszerzanie swojej wiedzy z zakresu pozycjonowania stron. Pozwala mi to na trafne dopasowanie strategii i realizację indywidualnych celów każdego z moich klientów, aby wspólnie osiągać założone cele.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.