Top

Jak założyć wizytówkę Google Maps i czy jest ona darmowa?

SeoFly / Baza Wiedzy  / Jak założyć wizytówkę Google Maps i czy jest ona darmowa?
czy wizytówka google jest darmowa

Jak założyć wizytówkę Google Maps i czy jest ona darmowa?

Posiadanie wizytówki Google dzisiaj jest standardem, który cechuje wszystkie firmy aktywnie działające w sieci. Stanowi ona istotny element służący zarówno do kontaktu, jak i sprawdzenia dojazdu do siedziby danej firmy. Jednak co warto wiedzieć o wizytówkach Google i na co należy uważać?

Jaką funkcję pełni wizytówka Google Maps?

Wizytówki Google są ciekawym sposobem na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Pełnią one funkcję reprezentatywną, w której można publikować najważniejsze informacje o firmie i godzinach otwarcia. Są również dużym ułatwieniem w nawiązaniu kontaktu poprzez udostępnienie danych kontaktowych. Ponadto dużą zaletą wizytówek Google jest publikacja adresu i wskazówki dojazdu, co świetnie sprawdza się w trasie.

Wizytówki Google cechuje duża możliwość personalizacji. Dlatego bez problemu można w nich dodać logo firmy oraz informacje o produktach. Niosą one za sobą również istotny walor informacyjny, ponieważ za pośrednictwem wizytówki możesz poinformować użytkowników o nowych aktualnościach w swojej firmie oraz na stronie internetowej.

Jak założyć wizytówkę Google w panelu Google My Business?

Założenie wizytówki Google jest możliwe w kilku krokach. Wystarczy tylko zalogować się na stronie Google My Business i wypełnić formularz niezbędnymi danymi.

wizytówka Google My Business

Na samym końcu będzie etap związany z weryfikacją wizytówki, który może być wykonany za pośrednictwem listu zawierającego kod weryfikacyjny. Standardowy czas dostarczenia takiej przesyłki trwa do 14 dni.

Czy wizytówka Google jest darmowa? Uwaga na oszustów

Wizytówka Google to jedno z najpopularniejszych narzędzi dla nowoczesnych przedsiębiorców, które pozwala w kilka minut stworzyć profesjonalnie wyglądające wizytówki z danymi kontaktowymi. Ale czy wizytówka Google jest bezpłatna? To jest kluczowe pytanie, które często się pojawia zarówno w sieci, jak i najczęściej zadawanych pytaniach przez firmy.

Jednogłośnie można stwierdzić, że wizytówki Google są całkowicie darmowe. Ich założenie i posiadanie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dlatego są one popularną formą darmowej promocji firmy w wyszukiwarce.

Czy trzeba płacić za działanie wizytówki Google?

Wszystkie wizytówki Google są założone bezterminowo. Działają do momentu, gdy nie zostaną ręcznie usunięte przez właściciela lub osobę zarządzającą wizytówką. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wielu użytkowników oznaczą ją jako nieaktualną. Dlatego nie ma innej opcji, żeby wizytówka Google sama zniknęła.

Tutaj podobnie jak w przypadku założenia wizytówki należy uważać na oszustów, którzy stosując szantaż próbują wyłudzić pieniądze za nic. Metoda ta polega na fałszywym informowaniu firm, że ich wizytówki znikną jeśli nie zostaną opłacone. Zazwyczaj takie firmy posługują się argumentami w postaci wygaśnięcia wizytówki. Niestety taka próba zastraszenia osoby, która nie jest biegła w tematach internetu i Google jest skuteczna, co skutkuje wyłudzeniem pieniędzy.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj