Top

Google wprowadza kolejne zmiany w Search Console

SeoFly / Newsy  / Google wprowadza kolejne zmiany w Search Console
nowe zmiany w gsc

Google wprowadza kolejne zmiany w Search Console

Nowy rok, kolejne zmiany w internecie.

W listopadzie Google wprowadziło znaczne zmiany w statystykach indeksowania Google Search Console. Na początku stycznia GSC otrzymało kolejną znaczną aktualizację.

Tym razem zmiany dotknęły raportu Stan, który pozwala na sprawdzenie, które strony zostały zaindeksowane i czy podczas indeksowania wystąpiły jakiekolwiek problemy.

Aktualizacja została wprowadzona na podstawie informacji od społeczności deweloperskiej. Zmiany mają na celu lepsze zrozumienie tego, dlaczego niektóre strony nie zostały zeskanowane lub zaindeksowane. Nie jest więc to znaczna przebudowa, ale na pomoże w jeszcze lepszej analizie stanu zaindeksowania strony.

Zmiany w Google Search Console

Zasadniczo wprowadzone zostały jedynie 4 zmiany:

  • Usunięcie ogólnego typu problemu „problem z indeksowaniem” – wszystkie błędy indeksowania powinny być teraz przypisane do problemu z dokładniejszym rozwiązaniem.
  • Strony, które zostały przesłane do zaindeksowania, ale zostały zablokowane przez plik robots.txt i zostały zaindeksowane, są teraz zgłaszane jako „zindeksowane, ale zablokowane” (ostrzeżenie) zamiast „przesłane, ale zablokowane” (błąd)
  • Dodanie nowej kategorii błędu: „zindeksowano bez treści” (ostrzeżenie)
  • Dokładniejsze raportowanie pozornego błędu 404

 

Źródło:
https://developers.google.com/search/blog/2021/01/index-coverage-data-improvements

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj