Top

Gmail Sponsored Promotions

SeoFly / Google Ads  / Gmail Sponsored Promotions

Gmail Sponsored Promotions

Gmail Sponsored Promotions to nowy typ reklamy dostępny w Google AdWords. Co prawda najwięksi reklamodawcy w Polsce mogli już go testować od zeszłego roku ( a nawet wcześniej), ale dopiero teraz jest powszechniej udostępniany mniejszym firmom i samodzielnym specjalistom.

Czym jest Gmail Sponsored Promotions?

To rodzaj mailingu, który za pomocą panelu AdWords może być dystrybuowany w skrzynkach pocztowych Gmail (nie ma możliwości rozsyłania go do skrzynek pocztowych innych niż „gmailowe”).

Wygląd

Reklama w GSP składa się z dwóch elementów.

  • Teaser – krótka informacja zawierająca logo firmy, tytuł maila oraz jego krótkie rozwinięcie

  • Mail – reklama właściwa w formie graficznej, gdzie reklamodawca może umieścić przekierowanie do swej witryny internetowej (otwiera się ona po kliknięciu w teaser)

 

Mail GSP

Warto tu dodać, że mail nie jest umieszczany w skrzynce w zakładce Głównej , ale w Ofertach.

Dodatkową ciekawostką jest to, iż Google umożliwia zapisanie lub przekazanie maila reklamowego dalej. Statystyki na temat tego typu działań można później śledzić w panelu AdWords.

Jak to działa?

Gmail Sponsored Promotions udostępnia kilka kierowań, które możemy wykorzystać w naszych kampaniach. Poza standardowymi jak, np. język, lokalizacja, są to:

  • słowa kluczowe – kierowanie na wybrane słowa kluczowe. AdWords analizuje ostatnich trzysta mailów potencjalnych odbiorców naszej kampanii i wybiera te skrzynki, gdzie w wiadomościach powtarzają się wybrane frazy.
  • domeny – kierowanie na wybrane słowa kluczowe. AdWords analizuje ostatnich trzysta mailów potencjalnych odbiorców naszej kampanii i wybiera te skrzynki, gdzie w wiadomościach powtarzają się wybrane domeny (np. konkurencji).
  • zainteresowania użytkowników – kierowanie na zainteresowania użytkowników. System wybiera skrzynki tych osób, które w ostatnim czasie wykazywały zainteresowanie danym tematem (np. studiami, zakupem telefonu, itp.)

W tej chwili, niestety, nie ma możliwości kierowania na wybrane adresy mailowe.

Podsumowanie

Kampanie Gmail Sponsored Promotions mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dla dotychczasowych działań w AdWords zarówno w zakresie działań mających na celu zarówno promowanie marki, jak i realizację konkretnych celów (sprzedaż, pozyskiwanie leadów, rejestracje, itp.).

Oczywiście, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby stanowiły  wyłączny kanał komunikacji marketingowej.

Paweł Bąk

Specjalista SEM


Jestem współzałożycielem agencji i koordynuję prace całego zespołu. Poza SEO, posiadam wieloletnie doświadczenie w copywritingu oraz public relations. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł. Z chęcią odpowiem na każde pytanie dotyczące naszej pracy oraz projektów. Zapraszam do kontaktu! kom. 510796217 mail. korneliusz@seofly.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.