Top

Bannery reklamowe

SeoFly / Porady  / Bannery reklamowe
baner 250x250

Bannery reklamowe

Jednym z podstawowych elementów kampanii AdWords jest sieć reklamowa (Google Display Network), w ramach której emitowane są reklamy graficzne. AdWords pozwala dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych Klientów, ponieważ jesteśmy w stanie umieścić zachęcający banner reklamowy na stronach związanych tematycznie z naszą ofertą bądź grupą docelową, do której kierujemy przekaz.

Reklamy graficzne na potrzeby remarketingu

Szczególnie atrakcyjną opcją przewidzianą w Google AdWords jest tzw. remarketing czyli reklama śledząca. W praktyce polega ona na tym, że bannery reklamowe wyświetlają się na wszystkich stronach (partycypujących w systemie reklamowym Google) dla użytkowników, którzy odwiedzili już naszą stronę. Pozwala to na zastosowanie odmiennej komunikacji, np. zachęcenia do powrotu, zaproponowania promocji itd., co jest szczególnie skuteczne w przypadku usług i produktów, na które Klienci nie decydują się w sposób spontaniczny. Remarketing pozwala dyskretnie się przypomnieć oraz podnosi świadomość marki poprzez emisję grafik na ogromną skalę.

728x90active_company_728x90gizo_728x90subway_728x90

AdWords reklama graficzna – specyfikacja dla bannerów

Banery AdWords wymagają odpowiedniego przygotowania. Dostępne są dwa warianty: bannery statyczne lub bannery animowane. W obu przypadkach, wskazane jest zaprojektowanie ich w określonych wymiarach, formacie oraz wadze (pliku). Po prawej stronie przedstawiamy małe portfolio wybranych reklam graficznych stworzonych przez naszą agencję – jeśli są niewidoczne, wyłącz adblocka – (przykłady animowane zostały wrzucone w zapętleniu w celu prezentacji, natomiast w samej kampanii animacja może się powtarzać tylko w ciągu pierwszych 30 sekund wyświetlania, a później emisja bannerów kończy się na ostatnim slajdzie.).

 

 

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj