Top

Dlaczego koszt wdrożenia Consent Mode to 1500 zł a nie 300 zł?

SeoFly / Porady  / Dlaczego koszt wdrożenia Consent Mode to 1500 zł a nie 300 zł?
błędnie wdrożony consent mode v2 - konsekwencje

Dlaczego koszt wdrożenia Consent Mode to 1500 zł a nie 300 zł?

Consent Mode w ostatnim czasie jest tematem często i gęsto komentowanym. Dowiedz się z poniższego, wpisu, dlaczego nie warto oszczędzać na właściwym wdrożeniu Consent Mode v2, jakie konsekwencje może  nieść za sobą niewłaściwe wdrożenie? Czym się różni wdrożenie za 300 zł od wdrożenia za 1500 zł?

Jako agencja która w pełni profesjonalnie i skutecznie wdraża Consent Mode v2 na stronach naszych Klientów, jasno komunikujemy dlaczego koszt wdrożenia wynosi domyślnie 1500 zł. Wyraźnie zaznaczamy, że nie jest to tylko instalacja Consent Mode na stronie, ale jest to pełna konfiguracja analityki, implementacja właściwych ustawień, jej weryfikacja oraz prawidłowe połączenie witryny z Google Analytics 4, Google Ads, Meta Ads tudzież innymi narzędziami przetwarzającymi Cookies.

„Dlaczego tak drogo? Przecież inni wdrażają Consent Mode za 300 zł”?

Niejednokrotnie się spotykaliśmy z takim twierdzeniem i z taką argumentacją. Teraz, gdy Consent Mode zaczął już „żyć” i widać jego efekty, możemy pokazać przykład owego „wdrożenia” w cenie 300 zł. Samo takowe „wdrożenie” kończy się na zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki do WordPressa/PrestaShop (bądź innego CMSa), podpięciu Cookiebota lub innego CM i …. koniec. 🙂

Jaki mamy efekt źle wdrożonego Consent Mode v2?

błędnie wdrożony Consent Mode

Widzimy odcięcie całej analityki, pomimo że oczywiście na stronie nadal pojawiają się użytkownicy. O ile przy SEO tracimy „jedynie” podgląd na analitykę, o tyle te same dane są odbierane przez Google Ads, co bezpośrednio przekłada się na słabo konwertujące i „przepalające budżet” reklamy.

Wdrożenie Consent Mode v2

Prawidłowe wdrożenie Consent Mode v2 na stronie to 3-5 roboczogodzin podstawowego wdrożenia analityki, następnie weryfikacja po 1 dniu od wdrożenia (1-2h), po 3 dniach od wdrożenia (1-2h) i następnie po miesiącu (1-3h). Łącznie zatem mówimy tutaj o 6-12 roboczogodzin pracy analityka i to wszystko w wariancie „bezproblemowym”, jeżeli strona funkcjonuje prawidłowo, nie ma żadnych zaszłości problemów technicznych i nie wymaga wdrażania od podstaw konwersji. Niestety są to rzadkie przypadki, a średnio praca wdrożeniowa przy jednej witrynie oscyluje w okolicy 10-15 godzin.

Jeżeli chciałbyś bezpiecznie i w pełni prawidłowo wdrożyć Consent Mode na swojej stronie, bądź też zauważyłeś duże spadki po „wdrożeniu” CMv2 – Zapraszamy do kontaktu 🙂

Przeanalizujemy Twój problem i pomożemy!

Tutaj szczegóły: https://seofly.pl/oferta/wdrozenie-consent-mode/

 

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Analiza techniczna stron internetowych, optymalizacja, tworzenie strategii działań e-commerce, znajomość najnowszych trendów, narzędzi oraz elastyczność i gotowość na zmiany algorytmiczne Google - to i o wiele więcej stanowi moją pracę zawodową a jednocześnie hobby od 2008 roku. Posiadam praktyczne doświadczenie jako przedsiębiorca, przez co zdecydowanie łatwiej jest mi zrozumieć cele Klientów oraz zaproponować im jak najlepsze rozwiązania. Lubię pracować z w pełni świadomym Klientem, stąd podczas współpracy nie tylko prowadzę transparentne działania, ale jednocześnie doradzam, opiniuję i edukuję, w szeroko rozumianym temacie e-commerce. Klienci zawsze mogą liczyć na moją konsultację i pomoc - także w tematach wykraczających poza SEO. Prywatnie fascynat łucznictwa, broni białej i palnej (sportowo) oraz filmowych gadżetów kolekcjonerskich.

Brak komentarzy

Skomentuj