Top

Zmiana strony internetowej przez Real Madryt

SeoFly / Newsy  / Zmiana strony internetowej przez Real Madryt
real madryt zmiana strony internetowej

Zmiana strony internetowej przez Real Madryt

SEO jest nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdej firmy, w tym również klubów piłkarskich. Niedawna zmiana strony internetowej przez Real Madryt, jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie, przyniosła nieoczekiwane konsekwencje. Klub, znany ze swojej bogatej historii i licznych sukcesów na arenie międzynarodowej, nagle napotkał na poważne problemy związane widocznością strony w wyszukiwarkach.

Znaczenie strony internetowej i SEO dla klubu

Strona internetowa klubu piłkarskiego to nie tylko źródło informacji dla fanów, ale również kluczowy element w budowaniu wizerunku i marki. Dla Realu Madryt, który zawsze był symbolem doskonałości w sporcie, utrzymanie silnej obecności online jest niezbędne. Optymalizacja strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla utrzymania widoczności i popularności klubu w sieci.

Katastrofalne skutki zmiany strony internetowej

Real Madryt, w ramach modernizacji, przeprowadził gruntowną zmianę swojej strony internetowej. Nowy design i funkcjonalności miały na celu poprawę doświadczeń użytkowników. Jednakże, w ciągu zaledwie dwóch tygodni od uruchomienia nowej strony, klub doświadczył drastycznego spadku ruchu organicznego o ponad 50%. Strata szacowana jest na około 14 milionów odwiedzin, a klub stracił również 216,000 słów kluczowych, w tym 16,100 słów kluczowych w pozycjach 1-3 w wynikach wyszukiwania. To pokazuje, że nawet największe i najlepsze marki mogą zignorować najlepsze praktyki.

widoczność realmadrid

Analiza problemów i ich wpływ

Nowa strona internetowa Realu Madryt zawierała szereg błędów technicznych, w tym słabe optymalizacje i problemy z użytecznością, co negatywnie wpłynęło na jej widoczność w sieci. Brak odpowiedniej migracji i optymalizacji przy przenoszeniu na nową stronę spowodował, że wiele lat ciężkiej pracy nad budowaniem pozycji w wyszukiwarkach poszło na marne. To przypomnienie dla wszystkich marek, aby nie lekceważyć migracji SEO podczas uruchamiania nowej strony internetowej.

Reakcje i wnioski

Zmiana strony wywołała mieszane reakcje wśród fanów i ekspertów. Fani wyrażali swoje opinie w mediach społecznościowych, podkreślając znaczenie strony internetowej jako źródła informacji. Eksperci zwrócili uwagę na konkretne problemy i błędy, które zostały popełnione. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest ciągłe monitorowanie i dostosowywanie strategii optymalizacji, szczególnie po większych zmianach na stronie.

Podsumowanie

Przypadek Realu Madryt stanowi ważną lekcję dla wszystkich firm o znaczeniu ciągłego dbania o optymalizację SEO. W dobie cyfrowej, gdzie konkurencja o widoczność w sieci jest ogromna, zaniedbanie może mieć katastrofalne skutki dla marki. Real Madryt, mimo swojej dominacji na boisku, pokazał, że w tej dziedzinie jest jeszcze wiele do nauczenia.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj