Top

Reklama e-commerce – Allegro Ads

SeoFly / Allegro Ads  / Reklama e-commerce – Allegro Ads
Reklama Allegro

Reklama e-commerce – Allegro Ads

Ostatnie lata i wydarzenia takie jak pandemia, zmiany podatkowe, wojna czy rosnąca inflacja odcisnęły się wyraźnie na branży handlowej w Polsce. Wiele sklepów musiało zdecydować o swojej przyszłości. Ci którzy postanowili zostać musieli znaleźć nowe rozwiązania, które pozwolą im zostać na rynku i sprawnie na nim konkurować. Do działań, które podjęło wiele firm należy zaliczyć przeniesienie swojej sprzedaży do Internetu. Dzięki temu doszło do wyraźnego rozwoju branży e-commerce w Polsce. Jedną z platform sprzedażowych, która pomogła w tym rozwoju jest Allegro.

Rynek e-commerce w Polsce

Polska jest krajem liczącym w przybliżeniu 37,5 mln ludności. Jest to dosyć duży rynek zbytu dla różnego rodzaju towarów oraz usług. Odbiorcy na tym rynku to osoby świadomie podejmujące decyzje zakupowe. W celu ułatwienia zakupów coraz więcej osób szuka produktów w Internecie. Dzięki możliwości porównania produktów oraz dotarcia do większej liczby sprzedających zakupy te bazują na większej liczbie informacji. Dzięki temu decyzje zakupowe są przemyślane oraz pomagają oszczędzić przy nabywaniu nowych produktów. Właściciele sklepów internetowych starają się dopasować do potrzeb potencjalnych klientów. Pomagają im w tym platformy informacyjne oraz sprzedażowe umożliwiające promowanie swoich sklepów oraz produktów. Platformą sprzedażową, która ma obecnie największy w Polsce zasięg jest Allegro. Sprzedawcy mogą tam zamieszczać oraz promować swoje produkty. Dodatkowo dzięki reklamom Allegro Ads sprzedający mają możliwość łatwiej zaprezentować swoją ofertę na tle konkurencji.

Reklama Allegro Ads

Allegro Ads umożliwia promowanie ofert zamieszczonych w serwisie Allegro. Głównym celem tego rozwiązania reklamowego jest wsparcie sprzedaży. Dzięki przejrzystym modelom rozliczeniowym CPC i CPM, dostępowi do wyników sprzedażowych, oraz wewnętrznym i zewnętrznym kanałom emisji reklam Allegro Ads daje szerokie możliwości promowania produktów. Osoby oraz firmy sprzedające swoje produkty ze wsparciem reklam Allegro Ads mogą  w łatwy sposób wypromować się samodzielnie lub z wsparciem agencji reklamowych. Jedną z agencji reklamowych oferujących obsługę reklam w Allegro Ads jest SeoFly.

Reklamy graficzne w Allegro Ads

Jedną z form reklamowych możliwych do wykorzystania w Allegro Ads jest reklama graficzna. Występuje ona w kilku odmianach, które umożliwiają dotarcie i widoczne zaprezentowanie oferty różnym odbiorcom. W opcji dostępnej dla sprzedających dostępne są takie typy kreacji jak:

Reklama szablonowa – podstawowa reklama generowana przez system prezentująca produkty,

Reklama bannerowa – przygotowana wcześniej reklama graficzna,

Reklama na stronie głównej – reklama targetowana do użytkowników jednej z 15 kategorii.

Dodatkowo Allegro Ads cały czas testuje nowe rozwiązania reklamowe. Najczęściej nowe formy reklamowe wprowadzane przez Allegro dostępne są najpierw dla partnerów agencyjnych. Przykładem testowanych tak form reklamowych są bannery elastyczne, które dopasowują przesłane treści do różnych miejsc emisji oraz urządzeń.

Oferty sponsorowane w Allegro Ads

Kolejną formą reklamową oferowaną przez Allego Ads są oferty sponsorowane. Jest to cała grupa form reklamowych umożliwiająca bezpośrednią prezentację produktów za pośrednictwem różnych kanałów reklamowych. Oferty sponsorowane Allegro Ads wyświetlają się w takich miejscach jak:

Allegro – pozyskanie nowych klientów dzięki sprawdzonym miejscom emisyjnym dedykowane promocji produktów na allegro.pl,

Serwisy partnerskie – pozyskanie nowych klientów za pośrednictwem dzięki reklamom na portalach internetowych grup Wirtualnej Polski oraz Ringer Axel Springer

Google  – remarketing ofert w wynikach wyszukiwania oraz zakładce zakupy Google,

Facebook – remarketing w sieci reklamowej Facebook Ads.

Agencje wspierające Allegro Ads

Planowanie działań marketingowych, wdrażanie kampanii oraz analiza danych i dalsza optymalizacja prowadzonych działań reklamowych są działaniami niezbędnymi do osiągania wyższych wyników sprzedażowych. Allegro dzięki swojemu programowi partnerskiemu wspiera sprzedawców korzystających z serwisu allegro.pl. Dzięki bogatej bazie agencyjnej sprzedawcy korzystający z Allegro nie są pozostawieni sami sobie na rynku reklamowym. Uzyskanie wsparcia specjalistów jest proste i pozwala zwiększyć zasięg działania oraz liczbę klientów. Kierując się głównymi celami takimi jak wzrost sprzedaży oraz rozpoznawalność marki warto jest skorzystać z wsparcia agencji reklamowej. Agencja SeoFly uczestniczy w programie partnerskim Allegro Ads dzięki czemu możemy wspierać naszych klientów tak technicznie jak i merytorycznie w działaniach prowadzonych w serwisie Allegro oraz w Allegro Ads.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.