Top

Open AI przedstawia nowy model językowy GPT-4o

SeoFly / AI  / Open AI przedstawia nowy model językowy GPT-4o
chat gpt-4o

Open AI przedstawia nowy model językowy GPT-4o

OpenAI zaprezentowało nowy model GPT-4o, który stanowi przełom w dziedzinie sztucznej inteligencji. Dzięki zdolności do jednoczesnego przetwarzania danych tekstowych, wizualnych i dźwiękowych w czasie rzeczywistym, GPT-4o wyróżnia się jako najbardziej zaawansowany i wszechstronny model AI stworzony przez OpenAI. Nowy model obiecuje nie tylko zwiększoną szybkość i wydajność, ale również znacznie obniżone koszty operacyjne, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla szerokiego wachlarza zastosowań komercyjnych i badawczych.

Kluczowe funkcje i możliwości GPT-4o

GPT-4o to najnowszy i najbardziej zaawansowany model sztucznej inteligencji opracowany przez OpenAI. Model ten, wyróżniający się zdolnością do przetwarzania danych audio, wizualnych i tekstowych w czasie rzeczywistym, stanowi przełom w dziedzinie AI.

  1. Wizja i multimedialność: GPT-4o jest modelem multimedialnym, co oznacza, że potrafi jednocześnie analizować tekst, obraz i dźwięk. Dzięki temu może być wykorzystywany w zaawansowanych aplikacjach, takich jak rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie mowy oraz analiza tekstu.
  2. Szybkość i wydajność: Model GPT-4o jest dwukrotnie szybszy od swojego poprzednika, GPT-4 Turbo, co czyni go wyjątkowo wydajnym narzędziem do różnorodnych zastosowań. W porównaniu do GPT-4 Turbo, GPT-4o jest również o 50% tańszy, co przekłada się na niższe koszty użytkowania.
  3. Lepsze limity użycia: GPT-4o oferuje pięciokrotnie wyższe limity użycia, umożliwiając przetwarzanie aż do 10 milionów tokenów na minutę. To znacząco zwiększa jego możliwości w kontekście dużych projektów i intensywnych zadań obliczeniowych.
  4. Zaawansowane funkcje wizualne: Nowy model charakteryzuje się lepszymi możliwościami w zakresie analizy i interpretacji obrazów, co sprawia, że jest idealnym narzędziem do zastosowań wymagających precyzyjnej analizy wizualnej.
  5. Wielojęzyczność: GPT-4o zapewnia znacznie lepsze wsparcie dla języków innych niż angielski, co czyni go bardziej uniwersalnym narzędziem do zastosowań globalnych.

Jak uzyskać dostęp do GPT-4o?

GPT-4o jest dostępny zarówno w ChatGPT, jak i poprzez OpenAI API. Użytkownicy ChatGPT mają możliwość korzystania z GPT-4o w ramach różnych planów subskrypcyjnych, takich jak Free, Plus i Team, z planem Enterprise dostępny wkrótce. API OpenAI również wspiera model GPT-4o, oferując funkcje takie jak Chat Completions API, Assistants API i Batch API.

  1. ChatGPT Free Tier: Użytkownicy bezpłatnej wersji ChatGPT będą mieli domyślny dostęp do GPT-4o, choć z pewnymi ograniczeniami w liczbie wiadomości. W przypadku dużego obciążenia systemu, użytkownicy Free Tier mogą zostać przełączeni na GPT-3.5.
  2. ChatGPT Plus i Team: Abonenci ChatGPT Plus i Team mają większe limity użycia i mogą łatwo przełączać się między modelami GPT-4 i GPT-4o za pomocą menu rozwijanego.
  3. ChatGPT Enterprise: Duże przedsiębiorstwa korzystające z ChatGPT Enterprise wkrótce będą mogły cieszyć się nieograniczonym, szybkim dostępem do GPT-4o, z dodatkowymi korzyściami takimi jak zaawansowane zabezpieczenia i dłuższe okna kontekstowe.
  4. API OpenAI: Aby korzystać z GPT-4o za pośrednictwem OpenAI API, wystarczy założyć konto i dokonać minimalnej wpłaty w wysokości $5. Model ten jest dostępny w różnych interfejsach API, wspierając szerokie spektrum zastosowań, od analizy danych po złożone interakcje z użytkownikami.

Podsumowanie

GPT-4o to imponujący krok naprzód w dziedzinie sztucznej inteligencji, oferujący zaawansowane możliwości przetwarzania multimedialnego, wysoką wydajność oraz szeroką dostępność. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i przystępności kosztowej, GPT-4o jest idealnym narzędziem dla firm, deweloperów i entuzjastów AI na całym świecie.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych jest moją pasją, którą w SeoFly realizuję od 2016 roku. Bycie na bieżąco z aktualnymi trendami w połączeniu ze znajomością technologii pozwala mi budować skuteczne strategie dla wszystkich moich klientów. Na co dzień doradzam firmom jak zwiększyć ruch i sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej. Prowadzę również szkolenia dla marek, z którymi współpracuję.

Brak komentarzy

Skomentuj