Top

Google Bard, czyli sztuczna inteligencja od Google

SeoFly / AI  / Google Bard, czyli sztuczna inteligencja od Google
Google Bard

Google Bard, czyli sztuczna inteligencja od Google

W ostatnim roku obserwujemy błyskawiczny rozwój narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję w celu generowania treści oraz udzielania odpowiedzi na pytania użytkowników. Przykłady takie jak ChatGPT czy Midjourney zdobywają coraz większą popularność. Warto jednak zaznaczyć, że różnią się one od tradycyjnych ludzkich autorów, zwłaszcza pod względem poziomu „perplexity” i „burstiness”.

„Perplexity” i „burstiness” w generowaniu treści

„Perplexity” ocenia złożoność tekstu, podczas gdy „burstiness” mierzy różnorodność zdań. Zazwyczaj autorzy ludzcy wykazują wyższy poziom „burstiness”, stosując zarówno krótkie, jak i długie zdania. W przeciwieństwie do tego, zdania generowane przez sztuczną inteligencję mają tendencję do utrzymywania jednolitej długości. Aby zapewnić, że generowana przez Ciebie treść posiada odpowiedni poziom „perplexity” i „burstiness”, warto mieć to na uwadze. Podczas tworzenia treści przez sztuczną inteligencję często używane są sformułowania, które różnią się od tych, które wybrałby człowiek. Zastosowanie nietypowych terminów może wpłynąć na unikalność tekstu i przyciągnąć uwagę czytelników.

Google Bard wkracza na rynek

Od lipca 2023 roku Google wprowadziło na rynek barda, który wcześniej był przedstawiony na marcowej konferencji Google I/O. Jednogłośnie można stwierdzić, że jest to zaawansowany chatbot wykorzystujący wiedzę i sztuczną inteligencję do udzielania odpowiedzi na różnorodne pytania użytkowników. Jednym z kluczowych elementów tej prezentacji było ogłoszenie, że Bard będzie obsługiwał aż 40 nowych języków, w tym polski. Ta innowacja pozwala użytkownikom z Polski i innych krajów korzystać z usług Google Bard, zadając pytania w swoim ojczystym języku. To ogromny krok naprzód, który sprawia, że to narzędzie staje się bardziej dostępne i przydatne dla globalnej społeczności internetowej.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem rozmowy z chatbotem Bard, wystarczy odwiedzić stronę bard.google.com. Warto jednak pamiętać, że obecnie mamy do czynienia z narzędziem eksperymentalnym, więc odpowiedzi mogą nie zawsze być idealne. Google jednak zapewnia, że będzie systematycznie rozwijać Barda, aby zwiększyć dokładność udzielanych odpowiedzi.

Prywatność i bezpieczeństwo danych i kontrola nad danymi

Kluczową kwestią wprowadzenia Google Bard do Europy jest troska o prywatność użytkowników i odpowiedzialne podejście do przetwarzania danych. Firma Google konsultowała się z ekspertami, twórcami przepisów i organami regulacyjnymi, w tym organami ds. ochrony danych osobowych, aby zapewnić bezproblemowe wdrożenie narzędzia w Europie, zwłaszcza w Unii Europejskiej.

Warto podkreślić, że korzystając z chatbota Barda, gromadzone są pewne dane, takie jak treść rozmów, lokalizacja użytkownika, opinie oraz informacje o korzystaniu z usługi. Jeśli kwestie związane z prywatnością są dla Ciebie istotne, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w centrum pomocy Google Bard.

google bard w Polsce

Dostosowanie przechowywania danych

Co więcej, użytkownicy mają możliwość decydowania o tym, jak długo ich dane będą przechowywane na serwerach Google. Domyślnie dane związane z korzystaniem z chatbota są przechowywane przez okres do 18 miesięcy, ale istnieje opcja dostosowania tego ustawienia na 3 lub 36 miesięcy. Istnieje także możliwość całkowitego wyłączenia przechowywania danych oraz usunięcia aktywności związanej z Bardem na dedykowanej stronie.

Nowości w Google Bard i możliwości eksportu

Jeśli chodzi o najnowsze funkcje Google Bard, to użytkownicy mogą teraz dostosowywać ton i styl odpowiedzi chatbota. Dostępne są pięć opcji dostosowania: prostsza, dłuższa, krótsza, bardziej profesjonalna i bardziej swobodna. Możliwe jest także przypinanie i zmiana nazw rozmów, co ułatwia nawigację i powrót do wcześniejszych rozmów.

Google Bard to krok w przód w rozwoju sztucznej inteligencji i chatbotów, który oferuje użytkownikom dostęp do informacji i interakcji w wielu językach, w tym po polsku. Jednocześnie firma Google skupia się na ochronie prywatności i bezpieczeństwie danych użytkowników, co jest istotnym aspektem w dzisiejszym świecie cyfrowym. W miarę jak narzędzie to będzie się rozwijać, możemy oczekiwać coraz bardziej zaawansowanych funkcji i usprawnień, które uczynią nasze doświadczenia z Google Bard jeszcze bardziej satysfakcjonującymi.

Podsumowanie

Google Bard to innowacyjny chatbot, który wprowadza sztuczną inteligencję i obsługę wielu języków, w tym polskiego, do komunikacji online. Dzięki Bardowi użytkownicy mogą otrzymywać odpowiedzi na pytania w swoim ojczystym języku, co stanowi istotny krok w kierunku globalnej dostępności narzędzi AI. Jednocześnie firma Google kładzie duży nacisk na ochronę prywatności danych użytkowników, umożliwiając im kontrolę nad przechowywaniem informacji. Najnowsza aktualizacja Barda wprowadza również wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z tego narzędzia, co czyni je jeszcze bardziej wszechstronnym i przyjaznym dla użytkowników. Google Bard to przykład ciągłego rozwoju technologii AI i obiecujący krok w kierunku interakcji człowiek-maszyna.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj