Top

Vekamaf Online Marketing Competition

SeoFly / Vekamaf Online Marketing Competition
Vekamaf Online Marketing Competition
SEO

W okresie maj – lipiec 2021, zostaliśmy zwycięzcami siódmego konkursu organizowanym przez naszego klienta Vekamaf – producenta urządzeń dla zakładów produkcyjnych. Konkurowaliśmy z agencjami SEO/SEM z Czech, Węgier i Białorusi. Spośród czterech agencji to my wygenerowaliśmy największą liczbę konwersji i leadów. Sprawdźcie sami.

Prace zaczęliśmy od zidentyfikowania obszarów polskiego oddziału Vekamaf, które najbardziej potrzebowały optymalizacji SEO oraz które wykazywały największy potencjał do wygenerowania sprzedaży. Zdecydowaliśmy się na następujące trzy obszary produkcji:

  • Linie napełniające;
  • Napełnianie toreb oraz;
  • Urządzenia do separacji i filtracji.

W ramach optymalizacji SEO przeprowadziliśmy szereg czynności, między innymi:

  • Optymalizacja meta tagów;
  • Dodanie brakujących tekstów alternatywnych;
  • Publikacja artykułów wewnętrznych;
  • Publikacja artykułów sponsorowanych na wysokiej jakości portalach branżowych.

Rezultatem był wzrost ruch organicznego o 72% w porównaniu do poprzedniego roku: 

vekamaf

Nasze pracy znacznie poprawiły widoczność witryny klienta. Liczba fraz w wynikach top 10 wzrosła z 136 do 152, a w top 3 z 40 do 43.

ruch na stronie

Kampania Google Ads z kolei sprowadziła na stronę prawie 1300 nowych użytkowników.

ruch

Najpopularniejszymi frazami były:

  • pakowanie;
  • liofilizacja;
  • owijarki.

Podczas tego trzymiesięcznego okresu nasza agencja wygenerowała największą liczbę konwersji w postaci bezpośrednich połączeń telefonicznych oraz wysłanych formularzy kontaktowych.

63 konwersji zostało wygenerowanych z ruchu organicznego, 8 z kampanii Google Ads a pozostałe 10 z innych źródeł.

leady

Polski oddział Vekamaf zakwalifikował 48% konwersji za wartościowe leady – takie, które przyniosły sprzedaż oraz zyski dla firmy. Największymi klientami byli: Dolina Noteci, Sponcel oraz Hobby Vitapol.

leady i procesy

To nie jest pierwszy raz, kiedy wygraliśmy konkurs organizowany przez firmę Vekamaf. Poprzednia edycja konkursu również rozstrzygnęła się naszym zwycięzstwem. Oprócz zaszczytu zajęcia pierwszego miejsca, firma Vekamaf przesłała nam nagrodę w postaci… piłkarzyków! Jest to zdecydowanie trafiona nagroda, ponieważ stół cieszy się dużą popularnością w naszym biurze.

wygraliśmy Vekamaf Online Marketing Competition

Już w listopadzie startuje ósmy konkurs Vekamaf Online Marketing competition. Nasza agencja ponownie weźmie w nim udział. Jesteśmy gotowi podjąć się wyzwania i obecnie jesteśmy na pierwszym etapie przygotowań.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Date