Top

Gamitlab.pl

SeoFly / Gamitlab.pl
Gamitlab.pl
SEO

Zadanie

Pozycjonowanie strony internetowej z branży szkoleń IT prowadzonych online, które miało na celu dotarcie do potencjalnych klientów i zwiększenie ruchu za pośrednictwem pozycjonowanych słów kluczowych.

Jako że strona działała zaledwie kilka miesięcy, to wymagała dokładniejszej analizy zarówno pod kątem seo jak i technicznym. Na podstronach poszczególnych produktów występowały niezoptymalizowane treści. Z kolei podstrony kategorii wykazywały deficyt treści. Dlatego istotne było natychmiastowe podjęcie kompleksowych działań pozwalających osiągnąć zamierzony cel.

Rozwiązanie

Pierwszym krokiem, który dał początek działaniom z zakresu SEO były konsultacje z klientem dotyczące słów kluczowych oraz tematyki promowanego obszaru. W oparciu o uzyskane wytyczne została przeprowadzona analiza i selekcja słów kluczowych wykorzystywanych do pozycjonowania. Następnie został przeprowadzony audyt strony, który poruszał zarówno kwestie techniczne jak i optymalizacyjne. Zawarte w nim zalecenia były istotnym elementem strategii mającej na celu budowanie siły strony w wyszukiwarce.

Oprócz optymalizacji strony internetowej audyt poruszał istotną kwestią, jaką było zasilenie treścią podstron wykazujących deficyt treści. W celu jego likwidacji został przygotowany content, który został opublikowany na stronie po wcześniejszej weryfikacji przez klienta.

Wdrożenie wszystkich zaleceń z przygotowanego audytu było niczym innym jak stworzeniem solidnego fundamentu w postaci zoptymalizowanych podstron, do których następnie było prowadzone linkowanie.

Efekt

Już w początkowej fazie wdrażania zaleceń optymalizacyjnych był zauważalny ich pozytywny wpływ na postrzeganie strony przez Google. Widoczne to było w postaci m.in. wzrostu pozycji strony na wcześniej indeksowane słowa kluczowe oraz nowych pozycji fraz, które wcześniej były poza pierwszą setką wyników wyszukiwania.

W kolejnych miesiącach współpracy i dalej prowadzonym linkowaniem strona zaczęła występować w top 10 na kolejne słowa kluczowe, co skutkowało wzrostem ilości wyszukań z kanału organicznego.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Date