Top

Aidienstleistungen.de

SeoFly / Aidienstleistungen.de
Aidienstleistungen.de
Tworzenie stron www

Zadanie

Stworzenie nowej strony internetowej zgodnej z zasadami SEO dla klienta z branży przeprowadzkowej, który ma swoją firmę w Monachium. Strona musiała więc nie tylko być zgodna z zasadami SEO, ale również być dostosowana do rygorystycznych wymagań niemieckiej polityki prywatności.

Klient już od paru miesięcy prowadził u nas działania SEO dla swojej starej strony, która jednak nie była zbyt dobrze przystosowana pod SEO, jak i pod politykę prywatności. Brakowało w niej również odpowiednio rozbudowanych treści.

Prawdziwym wyzwaniem było dostosowanie formularza kontaktowego (a w szczególności możliwości wysyłania plików) tak, aby wszystkie normy prawne były spełniane.

W założeniu strona ma pełnić funkcję informacyjną (opisy usług), reprezentacyjną (dodane zdjęcia z pracy oraz dane kontaktowe) oraz być atrakcyjna dla użytkownika.

Rozwiązanie

Pierwszym krokiem było wybranie odpowiedniego szablonu, który dawałby możliwość zainstalowania potrzebnych wtyczek pomagających w spełnianiu wymagań polityki prywatności oraz byłby odpowiednio modyfikowalny w kontekście działań SEO.

Analiza lokalnej konkurencji wykazała, że pierwotna strona Klienta miała za mało treści, która jest kluczowa, jeśli chodzi o SEO. We współpracy z copywriterem zostały stworzone nowe teksty, które były nie tylko informacyjne, ale również zoptymalizowane pod wybrane wcześniej słowa kluczowe.

Strona została stworzona na WordPressie. Wybór tego CMS-a podyktowany był przede wszystkim tym, że pozwala on na wiele modyfikacji oraz jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze dla niedoświadczonych użytkowników – dzięki temu w przyszłość Klient będzie sam mógł bez przeszkód zmieniać treści.

Dzięki instalacji specjalnych wtyczek mogliśmy dostosować szablon – przede wszystkim do wymagań niemieckiej polityki prywatności oraz pod względem SEO.

Efekt

Strona jest bardziej przyjazna dla użytkowników, zgodna z zasadami SEO oraz niemieckim prawem dotyczącym przetwarzania danych osobowych.

Dzięki naszym działaniom SEO strona sukcesywnie jest coraz bardziej widoczna na rynku niemieckim.


Data