Top

Coderslab.pl

SeoFly / Coderslab.pl
Coderslab.pl
SEO

Zadanie

Naszym zadaniem było pozycjonowanie strony internetowej z branży szkoleń programistycznych. Celem podjętych działań było wprowadzenie strony do czołówki na słowa kluczowe przekładające się na potencjalnych klientów.

Mając do czynienia ze stroną działającą już kilka lat, niezbędne było przeprowadzenie jej dokładnej analizy. Dotyczyła ona zarówno aspektów seo jak i technicznych, które miały znaczący wpływ na osiągane pozycje.  W wyniku czego wdrożyliśmy strategię dalszych działań pozycjonerskich.

Rozwiązanie

Początek działaniom dała analiza oraz konsultacje w zakresie kategorii kursów, które stanowiły priorytet dla klienta. Dzięki temu wspólnie wybraliśmy słowa kluczowe, na które pozycjonowana była strona internetowa. W kolejnym kroku przygotowany został audyt strony internetowej zawierający istotne rekomendacje. Ich wdrożenie przez klienta stanowiło fundament do podjęcia dalszych działań pozwalających zbudować siłę strony i osiągnąć czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania.

W audycie zawarte były zalecenia, które dotyczyły optymalizacji różnych elementów podstron oraz usunięcie ich testowych odpowiedników. Podczas przygotowywania audytu bazowaliśmy na istniejącym już contencie, który wymagał rozszerzenia i optymalizacji.

Efekt

Już w pierwszym miesiącu prowadzenia działań pozycjonerskich zauważalny był wzrost pozycji strony na konkretne słowa kluczowe. Wdrożenie naszych rekomendacji w połączeniu z link buildingiem pozwoliło osiągnąć zamierzony rezultat. W ten sposób już w pierwszych miesiącach działań strona internetowa osiągnęła czołowe pozycje na słowa kluczowe bezpośrednio związane z oferowanymi kursami, co znalazło odwzorowanie w widoczności strony i ruchu.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Date