Top

Clickbait

SeoFly / Clickbait

Clickbait

Clickbait (z ang. przynęta na kliknięcie) to rodzaj treści internetowych, wykorzystujących prowokacyjne słowa i wyrażenia, aby przyciągnąć uwagę czytelników i zmusić ich do kliknięcia łącza. Zwykle można go znaleźć na stronach internetowych, platformach społecznościowych i reklamach cyfrowych. Clickbait często wykorzystuje sensacyjne nagłówki, które zawierają przesadzone twierdzenia lub obietnice bez dostarczenia odpowiednich dowodów na prawdziwość treści.

Clickbait może być używany jako skuteczne narzędzie marketingowe, ponieważ kieruje ruch do witryn z atrakcyjnymi nagłówkami. Jednak wielu krytykowało go za zwodniczy charakter, ponieważ często nie spełnia obietnicy złożonej w nagłówku. Ponadto clickbait nie zawsze dostarcza wiarygodnych lub dokładnych informacji, co może prowadzić do dezorientacji lub rozczarowania czytelników, którzy oczekiwali czegoś innego niż to, co było reklamowane.


Udostępnij

Śledzę newsy z branży i dbam o regularne poszerzanie swojej wiedzy z zakresu pozycjonowania stron. Pozwala mi to na trafne dopasowanie strategii i realizację indywidualnych celów każdego z moich klientów, aby wspólnie osiągać założone cele.