Top

Pozycjonowanie na słowa kluczowe long tail

SeoFly / SEO  / Pozycjonowanie na słowa kluczowe long tail
long tail

Pozycjonowanie na słowa kluczowe long tail

W dzisiejszym świecie biznesu online, pozycjonowanie stron internetowych stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednakże, skupienie się wyłącznie na popularnych słowach kluczowych może być trudne i kosztowne. Dlatego też, pozycjonowanie long tail staje się coraz bardziej atrakcyjne dla marketerów i przedsiębiorców.

Czym są frazy long tail?

Pozycjonowanie long tail zaczynamy od definicji fraz z długiego ogona. Są to długie, precyzyjne frazy kluczowe, złożone z kilku lub więcej słów. Charakteryzują się niską konkurencyjnością i stosunkowo niską liczbą miesięcznych wyszukiwań. Przykłady takich fraz mogą to być „tanie usługi hydrauliczne Legionowo” lub „jak wybrać buty trekkingowe”. Mogą być również formułowane w postaci pytań lub stwierdzeń.

Jak wygląda długi ogon w pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie long tail to skuteczna strategia marketingowa, która przynosi wiele korzyści. Dzięki frazom z długiego ogona można łatwo osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, skierować się do konkretnej grupy docelowej, osiągnąć szybkie efekty i wysoką konwersję. Dlatego też, warto rozważyć jej wdrożenie w ramach swojej strategii marketingowej online. Długi ogon w pozycjonowaniu jest zobrazowany na wykresie popularności słów kluczowych. Słowa kluczowe o niskiej konkurencyjności i małej liczbie wyszukiwań znajdują się na końcu tego wykresu, stąd nazwa „długi ogon”.

Zalety fraz z długiego ogona

1. Łatwość pozycjonowania long tail

Jedną z największych zalet pozycjonowania long tail jest łatwość osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Ze względu na niską konkurencyjność, można stosunkowo łatwo zdobyć czołowe miejsca w wynikach Google.

2. Skierowanie do konkretnej grupy docelowej

Frazy z długiego ogona są bardzo precyzyjne i dopasowane do intencji użytkownika. Dzięki nim można trafiać do dokładnie tych użytkowników, którzy są najbardziej zainteresowani danym produktem lub usługą.

3. Szybkie efekty

Pozycjonowanie long tail przynosi szybsze efekty niż pozycjonowanie słów kluczowych o dużej konkurencji. W ciągu kilku tygodni można zauważyć wzrost ruchu na stronie.

4. Wysoka konwersja

Długi ogon to frazy, które są zwykle związane z konkretną intencją zakupową. Dlatego ruch generowany przez te frazy ma tendencję do przekształcania się w konwersje i sprzedaż.

Czym jest strategia pozycjonowania long tail?

Pozycjonowanie long tail polega na skupieniu się na frazach z długiego ogona i tworzeniu treści z nimi związanych. W strategii tej kluczową rolę odgrywa tworzenie treści dopasowanej do tych fraz oraz optymalizacja strony pod kątem długiego ogona.

Pozycjonowanie long tail czy mieszane?

Pozycjonowanie long tail może być stosowane jako samodzielna strategia, ale także jako część strategii mieszanej. W strategii mieszanej wykorzystuje się zarówno frazy long tail, jak i popularne słowa kluczowe. Dzięki temu można trafić do różnych grup docelowych i osiągnąć różne cele marketingowe.

Jakie strony internetowe skorzystają ze słów kluczowych z długiego ogona?

Frazy long tail są szczególnie przydatne dla lokalnych firm, sklepów internetowych, blogerów i stron specjalizujących się w niszowych tematach. Dla lokalnych firm mogą pomóc w dotarciu do lokalnych klientów, podczas gdy dla sklepów internetowych mogą generować konkretne zapytania dotyczące produktów. Blogerzy i strony specjalizujące się w niszowych tematach mogą stać się ekspertami w swoich dziedzinach dzięki pozycjonowaniu long tail.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj