Top

Nowy Google „helpful content update”

SeoFly / Newsy  / Nowy Google „helpful content update”

Nowy Google „helpful content update”

18 sierpnia 2022 na twiterze zapowiedziano opublikowanie nowej aktualizacji algorytmu nazwanej “helpful content update”. W założeniu ma ona promować treści oryginalne, pomocne dla czytających pisane pod użytkownika a nie służące głownie zbieraniu ruchu z wyszukiwarki. Jest to nowy typ algorytmu o którym niewiele wiadomo. W opublikowanych przez Google wytycznych można znaleźć następujące rady:

  • Skup się na treściach pisanych dla użytkowników
  • Unikaj treści tworzonych pod wyszukiwarki

Google zakłada że docelowa strona ma w pełni odpowiadać na to czego on szuka i jakie wpisuje zapytanie do wyszukiwarki. Docelowa strona powinna wyczerpywać temat, skupiać się na temacie i w pełni odpowiadać na zadane przez użytkownika pytanie.
Update ma być wdrażany od początku przyszłego tygodnia. Podobnie jak inne potrwa około 2 tygodni. Jako pierwsze objęte zostaną anglojęzyczne i hiszpańskojęzyczne wersje wyszukiwarki. Do nas pewnie trafi z 2-3 tygodniowym opóźnieniem.  Zmiany są globalne więc możemy spodziewać się zawirowań w wynikach wyszukiwania. Proces aktualizacji jest automatyczny i na systemie uczenia maszynowego i będzie korygowany w czasie. Wartościowana treść będzie na poziomie zapytań – stąd strony zawierające treści pisane „pod wyszukiwarkę” i „pod użytkownika” będą ocenianie per zapytanie. Po prostu treści słabe jakościowo będą niżej w wynikasz wyszukiwania a promowane będą te bloki z unikanymi i wartościowymi poradami.

więcej na stronie https://developers.google.com/search/blog/2022/08/helpful-content-update

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share
Brak komentarzy

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.