Top

Google potwierdza najnowszą aktualizację algorytmu wyszukiwania

SeoFly / Newsy  / Google potwierdza najnowszą aktualizację algorytmu wyszukiwania
googe aktualizacja

Google potwierdza najnowszą aktualizację algorytmu wyszukiwania

Google ogłosiło przewidywaną wcześniej aktualizację. Dodatkowo twierdzi, że webmasterzy nie będą mieli możliwości zapobiec spadkowi ich stron w rankingach.

Google potwierdziło, że w poprzednim tygodniu światło dzienne ujrzała rozległa aktualizacja algorytmu, która wpłynęła na wygląd oraz ranking w wynikach wyszukiwania niektórych stron.

Google opublikowało na Twitterze, że tego typu aktualizacje są przeprowadzane kilka razy w ciągu roku i nie ma możliwości poprawienia pozycji stron w rankingach po wprowadzonych zmianach.

Niektóre strony mogą odnotować spadki lub wzrosty w rankingu. Google wyjaśnia jednak, że jeżeli dana strona odnotowała spadki, nie jest to jednoznaczne z tym, że jest z nią coś nie tak. Wprowadzone zmiany bowiem mają na celu wypromować ,,wcześniej niedocenianie strony”.

Tak wygląda wpis Google opublikowany na Twitterze:

Zazwyczaj każdego dnia Google ujawnia jedną lub więcej zmian mających na celu poprawić nasze wyniki. Część z nich skupia się wokół specyficznych udoskonaleń, a część zmian jest rozległa. W ostatnim tygodniu ujawniliśmy aktualizację podstawowego algorytmu. Tego typu czynności wykonujemy rutynowo, kilka razy w ciągu roku.

Tak jak w przypadku każdej aktualizacji, część stron może odnotować spadki lub wzrosty w rankingach. Niższa pozycja strony nie musi oznaczać tego, że jest z nią coś nie tak. Może to być spowodowane tym, że wprowadzone zmiany przynoszą korzyści stronom wcześniej pomijanym i niedocenionym.

Nie istnieje możliwość „naprawy” stron, które zanotowały spadki. Należy skupić się, by publikowane na nich treści był jak najlepsze, co zwiększy szanse, że z biegiem czasu Twoje treści będą piąć się w rankingach w górę względem innych stron.

W ciągu ostatniego weekendu pojawiały się spekulacje na temat aktualizacji wypuszczonej przez Google – i teraz wątpliwości zostały rozwiane. Warto śledzić poczynania Google w tym zakresie, aby być na bieżąco ze zmianami i czuwać nad korzystnym usytuowaniem swojej strony w wynikach.

Źródło: searchengineland.com

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Jestem współzałożycielem agencji i koordynuję prace całego zespołu. Poza SEO, posiadam wieloletnie doświadczenie w copywritingu oraz public relations. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł. Z chęcią odpowiem na każde pytanie dotyczące naszej pracy oraz projektów. Zapraszam do kontaktu! kom. 510796217 mail. [email protected]

Brak komentarzy

Skomentuj